Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Arabica Meksyk Maragogype - kawa zielona


Wybierz opakowanie 13,00 100g
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Arabica Meksyk Maragogype - kawa zielona

Nie sposób w pełni poznać Meksyku bez skosztowania smaków, którymi delektują się mieszkańcy tego środkowoamerykańskiego państwa. W bogatej kawowej ofercie kraju znaleźć można zarówno delikatne, jak i bardziej wyraziste napoje. Meksyk znany jest przede wszystkim z kaw ekologicznych, uprawianych przez drobnych producentów. Prawdziwą perłą Meksyku jest jednak arabika Maragogype, wyróżniająca się ziarnami pokaźnych rozmiarów, o długości dochodzącej do 2 cm. Ze względu na sporą wielkość, ziarna bywają czasami nazywane „słoniowymi” (elephant beans). To właśnie one powodują, że kawy Maragogype nie da się pomylić z żadną inną.

Meksyk jest obecnie jednym z dziesięciu największych producentów kawy na świecie. Rocznie wytwarza około 5 milionów worków kawy. Plantacje arabiki zajmują zwykle od 1 do 5 ha i znajdują się przede wszystkim w południowym rejonie kraju. Arabica Meksyk Maragogype produkowana jest głównie w regionie Chiapas. Kawa o „słoniowych” ziarnach powstała na drodze naturalnej mutacji genetycznej, w północno-wschodniej części Brazylii, na terenie stanu Bahia. O walorach smakowych arabiki Maragogype decydują jednak przede wszystkim gleby, na jakich jest uprawiana. Żyzne, wulkaniczne gleby Meksyku są idealnym podłożem do wydobycia z kawy wszystkich wartościowych detali. Arabica Meksyk Maragogype uprawiana jest na wysokości około 1200-1500 m n.p.m. Poszczególne kawowce potrzebują sporej przestrzeni, dlatego zwykle rosną w dużej odległości od siebie. Arabika dojrzewa powoli, a jej owoce zbierane są ręcznie od listopada do marca. Meksykańska kawa przetwarzana jest metodą „na mokro”.

Arabica Meksyk Maragogype to wyśmienite połączenie delikatności i słodyczy. Złożony profil smakowy meksykańskiej kawy przepełniony jest subtelnymi czekoladowymi i orzechowymi niuansami. Z głębi smaku wyłania się też łagodny akcent koniaku. Dopełnieniem słodkiej przyjemności jest wspaniały miodowo-waniliowy aromat arabiki Maragogype. Kawa z Meksyku urzeka okrągłym body, długim wyrazistym zakończeniem oraz niską kwasowością. Wysoka zawartość kofeiny wraz z łagodnym smakiem sprawiają, że arabika Maragogype doskonale nadaje się zarówno do porannej, jak i do popołudniowej degustacji.

Body (cielistość) – 4/5
Kwasowość – 2/5
Aromat – 3/5

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023r.