Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Herbata zielona Sencha China - 50 g Organic


9,20 1 szt.
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Herbata zielona Sencha China - 50 g Organic

Pochodzi z ekologicznych gospodarstw chińskich (BIO). Jest przetworzona w stylu japońskim, co oznacza, że listki po zbiorze są podgrzewane gorącym powietrzem lub parą wodną zamiast na wokach lub w piecach. Herbata uprawiana bez użycia sztucznych nawozów i substancji dodatkowych np. pestycydów i herbicydów lub środków owadobójczych. Nie jest genetycznie modyfikowana, a jej uprawy dbają o środowisko naturalne. Sencha pochodzi ze świeżo zbieranych listków, dlatego ma wysoką zawartość witaminy C.

Starannie wyselekcjonowane zielone listki dają przejrzysty napar o zbilansowanym smaku i delikatnym aromacie. Idealna do picia rano i popołudniu. Niejednemu pozwoli poczuć się jednocześnie zrelaksowanym i odprężonym. Chętnie sięgają po nią osoby walczące z nadwagą. Idealny dla miłośników zdrowego i ekologicznego stylu życia!

Właściwości lecznicze zielonej herbaty są znane i wykorzystywane w medycynie chińskiej i japońskiej już od wieków. Japończycy wymieniają aż 61 dolegliwości w leczeniu których napój ten może być pomocny m.in.:

  • wspomaga ochronę naczyń krwionośnych;
  • łagodnie stymuluje krążenie;
  • pomaga w obniżaniu złego cholesterolu;
  • korzystnie oddziałuje na procesy trawienne;
  • jest źródłem naturalnych antyutleniaczy, przez co spowalnia proces starzenia komórek.

Sposób przygotowania: 

Ilość herbaty: 1 łyżeczka na 200 ml

Temperatura wody: 70°-80°C

Czas parzenia: ok. 2 min. Można zaparzać trzy razy. Każde kolejne parzenie wydłużamy o 1 min. 

Pamiętaj, aby podczas parzenia czas w sumie wynosił maksymalnie 9 minut, ale był rozłożony na trzy parzenia. Rozdzielając czas parzenia na kilka zalań możemy uzyskać subtelny napar i cieszyć się nim dłużej. W przypadku herbat białych warto zwracać uwagę na takie szczegóły.

Składniki: 100% organiczna herbata zielona Sencha

Kraj pochodzenia: Chiny 

Atrybuty herbaty: Certyfikat Organiczny

 

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024r.