menu
Kontakt
email: arkom@kawaiherbata.com
tel. (22) 371 46 37
tel. 502 858 007
Promocje

Arabica Papua Nowa Gwinea

Rodzaj mielenia:


Wybierz opakowanie:


Ilość:

13.20 zł 100g

Arabica Papua Nowa Gwinea

Charakterystyczna kawa, o indywidualnym, bogatym smaku, niskiej kwaskowatości, wysoko oceniana. Jej ziarna wyhodowane zostały ze słynnej odmiany Blue Mountain z Jamajki, skąd dotarły na Nową Gwineę w latach 30. XX wieku, przywiezione przez holenderskich podróżników.

Papua Nowa Gwinea położona jest w basenie Oceanu Indyjskiego i posiada wspaniałe warunki do uprawy kawy wysokiej jakości. Bogata w składniki mineralne, wulkaniczna gleba, sprzyjający mikroklimat i wysokie położenie plantacji tworzą idealne warunki do produkcji najlepszych ziaren. Większość, bo aż 86% kawowych zbiorów pochodzi z małych plantacji i gospodarstw chłopskich. Uprawy mają charakter naturalny, ponieważ wysokogórskie warunki bardzo utrudniają ingerencję człowieka.

Wybiera się tu najlepsze i najbardziej dojrzałe owoce kawowe, z których wyjmuje się ziarna, myje, pozostawia w kąpieli wodnej na 24-36 godziny i płucze świeżą górską wodą. Następnie suszy przez 7 do 12 dni i ponownie selekcjonuje pod względem jakości. Po ręcznym sortowaniu trafiają do jutowych worków.

Kawa Papua Nowa Gwinea kusi swoją mocą, jakością i złożonym smakiem, który wyróżnia się subtelną nutą mandarynek i orzechów w karmelu. Zrównoważone body i niska kwaskowatość zaliczają tę kawę do grona znakomitych i poszukiwanych przez koneserów.Smakuje dobrze zarówno z ekspresu ciśnieniowego, włoskiej kawiarki i po turecku.

Kraj pochodzenia: Papua Nowa Gwinea

Region: Sigiri, Goroka

Odmiana kawy: arabica, Typica

Wysokość plantacji: 1300-1800 m n.p.m.

Proces obróbki ziarna: mokry

Termin zbiorów: kwiecień - wrzesień

 
Logowanie »
Rejestracja »
Rejestracja »
Brak produktów w koszyku