Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Robusta Indie Cherry


Rodzaj mielenia

Wybierz opakowanie 12,50 100g
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Robusta Indie Cherry

Kawa Robusta Indie Cherry to egzotyczna odmiana kawy pochodząca z Indii, znana z intensywnego smaku i wyjątkowej aromatyczności. "Cherry" odnosi się do etapu zbioru, gdy owoce kawowca są w pełni dojrzałe, co dodaje ziarnom charakterystycznego słodkiego posmaku. Ta kawa cechuje się wyraźnymi nutami orzechowymi i delikatną słodyczą, tworząc niezwykle przyjemne doznanie smakowe dla miłośników kawy.

Robusta Indie Cherry to niezwykle pobudzająca propozycja dla wszystkich wielbicieli wyrazistych, orientalnych akcentów. Dzięki wysokiej zawartości kofeiny kawa ta idealnie dodaje energii. Indyjska robusta pełna jest intensywnych nutek. Odnaleźć w niej można tony czekolady, kakao, orzechów, które wspaniale współgrają z ziołowymi i owocowymi niuansami. Cała kompozycja zwieńczona jest silnym gorzkawo-pikantnym odcieniem. Robusta Indie Cherry czaruje także mocnym aromatem przypraw. Indyjską kawę warto jednak poznać również od jej subtelnej strony. Niska kwasowość i pełne, aksamitne body sprawiają, że Robusta Indie Cherry potrafi niekiedy zachwycić swoim łagodnym obliczem.

Body (cielistość) – 4/5
Kwasowość – 1/5
Aromat – 4/5

Indie znane są nie tylko z pysznej arabiki, ale również z wyśmienitej robusty. Obecnie stanowi ona aż 60% indyjskiej kawy. Produkcja robusty zaczęła rozwijać się w kraju na początku XX w. Rosnąca popularność tej kawy związana była z łatwością uprawy, dużą odpornością na choroby i wysoką wydajnością. Epidemia rdzy kawowej spowodowała, że robusta w Indiach zaczęła stopniowo wypierać arabikę. Aktualnie kraj produkuje rocznie ponad 5 mln worków tej kawy. Udział Indii w światowym rynku robusty to około 6%. Robusta Indie Cherry uznawana jest za jedną z najlepszych kaw tego gatunku na całym świecie.

Do głównych obszarów uprawy robusty w Indiach należą rejony Kerala i Karnataka. Kawa rośnie tam na wysokości 500-1000 m n.p.m. Kawowce znajdują się na terenach odpowiednio zacienionych. Na plantacjach zwykle towarzyszą im inne rośliny, m.in. banany, imbir, pieprz. Robusta w Indiach uprawiana jest na żyznych, lekko kwaśnych glebach (pH 6,0-6,5). Produkcji robusty sprzyja odpowiedni klimat – średnie temperatury w zakresie 23-28 ℃ i roczne opady rzędu 1200-2000 mm. Rolnicy dbają o zachowanie tradycyjnych właściwości kawy, dlatego indyjska robusta niezmiennie cechuje się bardzo dobrą jakością i charakterystycznym, jednolitym smakiem. Owoce kawy zbierane są w okresie od grudnia do lutego. Zbiór przeprowadzany jest ręcznie. Robusta Indie Cherry jest przetwarzana metodą naturalną, czyli „na sucho”.

 

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024r.