Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowe zwroty do 30 dni
Darmowa wysyłka od 80 zł

Ślaz dziki

Ślaz dziki, czasami nazywany także ślazem leśnym. Rodzime obszary występowania ślazu to Europa, duża część Azji, Afryka Północna. W Polsce występuje pospolicie na całym niżu i w niższych partiach gór. Kwiaty i liście ślazu są stosowane w nieżytach dróg oddechowych, zapaleniu gardła, chrypce, w trudnościach z odkrztuszaniem, w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w zaburzeniach trawienia i stanach zapalnych układu rozrodczego, oczu. Jest jednym z surowców roślinnych, które mogą być stosowane u małych dzieci i niemowląt.

Kwiaty ślazu dzikiego zawierają znaczne ilości śluzu, kwasów organicznych i niewielkie ilości olejku eterycznego. Liście zawierają śluzy, garbniki, fitosterole, cukry, kwasy organiczne, pektyny, witaminę C, witaminę B –kompleks, karetonoidy i dużą ilość soli mineralnych.

Sposób przygotowania:

Napar: 2 łyżki zalać 1 szklanką wrzącej wody, odstawić na 30 minut, przecedzić. Pić 2 – 3 razy dziennie po ½ szklanki.

Odwar: 2 łyżki liści gotować w 200 ml wody przez 5-8 minut, przecedzić. Pić 2 – 3 razy dziennie po ½ szklanki.

Przeciwwskazania:  ŚLAZ DZIKI NIE MOŻE BYĆ STOSOWANY PRZEZ KOBIETY W CIĄŻY I KARMIĄCE !!! Nie stosować u osób z alergią na ślaz dziki.

Skład:  ślaz dziki 100%.

Kraj pochodzenia: Polska.

Alergeny: produkt może zawierać śladowe ilości glutenu, sezamu, gorczycy, SO2, soi, orzechów arachidowych oraz innych orzechów.

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym miejscu i temperaturze poniżej 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kontakt Facebook Telefon
KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018r.