Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Bombilla Bambusowa do Yerba Mate, długa


8,50 1 szt.
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Bombilla Bambusowa do Yerba Mate, długa

Wykonana z prawdziwego bambusa bombilla to rurka do picia naparu stosowana od lat przez południowoamerykańskich Indian. Susz parzonej wedle indiańskiego przepisu Mate nie opada na dno co sprawia, że picie gotowego naparu nastręcza pewnych problemów. Te rozwiązuje właśnie bombilla, oddzielająca fusy od samej herbaty.

Istotną cechą bambusowych bombill jest fakt, iż doskonale radzą sobię z filtrowaniem pyłu zawartego w mate. Porowata struktura wewnętrzna takiej bombilli zatrzymuje drobniejsze cząsteczki w szczelinach łodygi. To wszystko sprawia, że podczas picia naparu można odczuwać lekki posmak drewna bambusowego w napoju.

Mieszkańcy Ameryki Łacińskiej używają najczęściej bombilli w połączeniu ze specjalnym naczyniem zwanym Calaebasse. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by za jej pomocą pić Yerba Mate także ze zwykłej szklanki.

Bambusowa bombilla to w zasadzie zatkana z jednej strony rurka, zakończona serią wydrążonych w niej dziurek stanowiących pomysłowy rodzaj sitka. Nie nagrzewa się tak jak bombille metalowe i bezpośrednio odwołuje się do indiańskich tradycji, czyniąc picie Mate niezwykłym i klimatycznym przeżyciem.

Używanie bombilli bambusowej zamiast metalowej jest czasem lepsze z bardzo prostego powodu: nie nagrzewa się tak od wody dzięki czemu nie parzy ust. Poza tym jest bardziej klimatyczna i przystępna cenowo. Szczególnie polecana osobom uczulonym na różne stopy metalu oraz ceniących sobie produkty pochodzenia naturalnego.

Doskonale nadaję się zarówno do Yerba mate przyrządzonej na ciepło jak i do "terrere", czyli naparu przygotowanego na zimno z kostkami lodu.

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024r.