Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Arabica Micro-Lot Rwanda Muhondo


Rodzaj mielenia

Wybierz opakowanie 16,00 100g
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Arabica Micro-Lot Rwanda Muhondo

Arabica Rwanda Muhondo

Kawa z „krainy tysiąca wzgórz”, wyróżniająca się najwyższą jakością i nieprzeciętnym smakiem – tak w skrócie można określić arabikę Rwanda Muhondo. Wyjątkowa kawa wytwarzana jest w regionie Gakenke, usytuowanym w północnej części kraju. Producentem arabiki jest firma Muhondo, posiadająca własną stację mycia kawy. Wytwarzane przez przedsiębiorstwo kawy wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca w prestiżowych konkursach. Arabica Rwanda Muhondo jest dziełem około 1600-1800 lokalnych rolników, wśród których blisko 40% stanowią kobiety. Powierzchnia niewielkich gospodarstw kawowych nie przekracza zwykle 0,25 ha. Na plantacjach rośnie zazwyczaj około 250-300 kawowców. Łączna powierzchnia wszystkich gospodarstw tworzących kawę Muhondo wynosi blisko 218 ha.

Arabica Rwanda Muhondo rośnie na wysokości 1700-2200 m n.p.m., na obszarach obdarzonych specyficznym mikroklimatem i wulkanicznymi glebami. Średnie roczne opady na tych terenach wynoszą 1200 mm. Szczególne warunki topograficzne w rejonie Gakenke kształtują unikalny profil wytwarzanej tu kawy. W Muhondo uprawia się arabikę odmiany Bourbon. Zbiór owoców odbywa się ręcznie. Tuż po zbiorze, jeszcze tego samego dnia, wiśnie są starannie sortowane i przekazywane do obróbki. Kawa Rwanda Muhondo przetwarzana jest metodą „na mokro”. Do obróbki wykorzystuje się naturalną, górską wodę źródlaną. Po fermentacji ziarna poddawane są dwutygodniowemu suszeniu na słońcu, podczas którego są regularnie obracane. Cały proces kończy się, gdy osiągną wilgotność 11-12%.

Arabica Rwanda Muhondo to prawdziwa owocowa pokusa, której nie sposób się oprzeć. W rwandyjskiej kawie nutki jabłek, gruszek, mandarynek, śliwek, wiśni i winogron mieszają się ze słodkimi tonami miodu, czekolady oraz karmelu. Całą kompozycję dopełnia niezwykły aromat, w którym świeżość bergamotek i mandarynek łączy się z karmelową magią. Arabica Rwanda Muhondo czaruje także gładkim, kremowym body i żywą kwasowością. Jej jabłkowo-ananasowo-pomarańczowy posmak gwarantuje długą, orzeźwiającą przyjemność.

Body (cielistość) – 5
Kwasowość – 5
Aromat – 3

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024r.