Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Yunnan Green OP Silver


Wybierz opakowanie 12,00 100g
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Yunnan Green OP Silver

Herbata zielona Yunnan Green OP Silver charakteryzuje się pełnym i bogatym smakiem z wyczuwalną lekką goryczką. Napar herbaty ma kolor żółtego bursztynu. Yunnan Green OP Silver zbierana jest na początku sezonu, gdy listki są młode i mają kolor zielono-srebrny.

Zielona herbata stanowi dla wielu osób wspaniałe dopełnienie codziennych posiłków. Warto docenić jednak ją nie tylko za wyjątkowy smak, ale również za liczne właściwości prozdrowotne. Zielona herbata to bowiem szczególnie drogocenny napój leczniczy, który może skutecznie wspomóc profilaktykę i leczenie wielu chorób.

Lecznicze właściwości zielonej herbaty znane są od najdawniejszych czasów. W tradycyjnej medycynie chińskiej uznawano ją za środek łagodzący ból, wzmacniający odporność i oczyszczający organizm. Najlepsze i najszlachetniejsze odmiany tego napoju o delikatnej, zielonej barwie wywodzą się właśnie z Chin i Japonii. Działanie zielonej herbaty potwierdziły liczne badania naukowe i obserwacje. Nic więc dziwnego, że wraz ze wzrostem świadomości na temat racjonalnego żywienia zielona herbata cieszy się coraz większą popularnością.

Wyjątkowe właściwości naparu z zielonej herbaty związane są przede wszystkim z technologią jej wytwarzania. Zielona herbata nie przechodzi procesu fermentacji. Aby ją uzyskać, świeżo zerwane listki poddaje się przez około 35-40 sekund działaniu gorącej pary wodnej. Proces ten pozwala zatrzymać utlenianie niektórych substancji, a co za tym idzie – zachować całe bogactwo składników aktywnych. Dzięki temu zielona herbata wyróżnia się m.in. wysoką zawartością polifenoli i witamin. Najważniejszymi składnikami zielonej herbaty są związki o działaniu przeciwutleniającym – katechiny i flawonoidy. Jest ona również doskonałym źródłem niektórych minerałów (m.in. fluoru, potasu, wapnia, cynku) i witamin (m.in. A, B, C, E). 

Znajdujące się w zielonej herbacie polifenole chronią organizm przed negatywnym działaniem wolnych rodników, odpowiedzialnych za rozwój wielu chorób cywilizacyjnych. Szczególne nadzieje budzi ich działanie antynowotworowe. Polifenole mogą hamować i opóźniać rozwój nowotworów (m.in. skóry, płuc, przewodu pokarmowego). Ze względu na zdolność do obniżania poziomu cholesterolu we krwi i pozytywny wpływ na naczynia krwionośne, zielona herbata może być użyteczna w profilaktyce miażdżycy, nadciśnienia, udarów, chorób serca, zakrzepów

 

Aby wydobyć z zielonej herbaty wszystkie drogocenne właściwości, a przy tym nie utracić walorów smakowych, warto zadbać o prawidłowe przygotowanie naparu. Jaki jest zatem czas parzenia zielonej herbaty? Zieloną herbatę najlepiej parzyć przez około 2-3 min. Tak przygotowana będzie miała właściwości orzeźwiające. Jeśli chcemy stosować ją w porze relaksu, powinniśmy nieco wydłużyć czas parzenia. Zieloną herbatę zwykle można parzyć dwa lub trzy razy. 

Do jej przygotowania należy używać wody o temperaturze 60-80 ℃. Aby móc cieszyć się wspaniałym smakiem napoju, warto stosować miękką, lekko kwaśną wodę, o niskiej zawartości chloru, żelaza i magnezu.

 

Składniki: herbata zielona liściasta Yunnan Green OP

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Yunnan

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym miejscu i temperaturze poniżej 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Sposób przygotowania:
Ilość herbaty: 1 łyżeczka na filiżankę
Temperatura wody: ok. 60 - 80°C
Czas parzenia: 2-3 min.
Można ją zaparzać 3 razy, przy 2 i 3 razie wydłużyć czas parzenia.

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024r.