Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Arabica Nikaragua Maragogype


Rodzaj mielenia

Wybierz opakowanie 18,00 100g
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Arabica Nikaragua Maragogype

Nikaragua to pod względem przyrodniczym idealne państwo kawowe. Kraj położony jest w Ameryce Środkowej, między Hondurasem i Kostaryką, w otoczeniu Oceanu Spokojnego i Morza Karaibskiego. Specyficzne usytuowanie kształtuje wilgotny i gorący klimat Nikaragui. Dodatkowo na terenie państwa nie brakuje pasm górskich i wulkanów, które urozmaicają krajobraz i tworzą doskonałe tło dla uprawy arabiki. Mimo tak dobrych warunków naturalnych, Nikaragua długo nie mogła wykorzystać swojego kawowego potencjału. Państwo przez lata zmagało się z dużą niestabilnością polityczną i gospodarczą wywołaną wojną domową. Rozwój rolnictwa zahamował także siejący ogromne spustoszenie huragan Mitch. Wszystko to sprawiło, że w Nikaragui istnieją obecnie przede wszystkim niewielkie gospodarstwa kawowe, które znajdują się w sporym rozproszeniu. Średnio plantacje arabiki mają powierzchnię 1-14 ha. Kawa stanowi jeden z najważniejszych produktów eksportowych Nikaragui. Produkcją arabiki zajmuje się około 44 000 rolników. Rocznie państwo wytwarza blisko 2 mln worków kawy, z czego ponad 90% przeznaczane jest na eksport. Nikaraguańska kawa dopiero walczy o swoją pozycję na rynku światowym. Ma jednak wszystkie cechy, by podbić serca koneserów.

Arabika jest ważną częścią rolnictwa Nikaragui od połowy XIX w. Pierwsze plantacje pojawiły się w regionie Managua, gdzie kawa uprawiana jest do dziś. Do innych ważnych rejonów produkcji arabiki należą: Jinotega, Matagalpa, Nueva Segovia. Na obszarze Nikaragui kawowce rosną na wysokości 1100-1600 m n.p.m. Przepis na wysokiej jakości nikaraguańską kawę to: wulkaniczne gleby, ekologiczne metody produkcji i unikalne warunki mikroklimatyczne. Państwo może poszczycić się bogatą ofertą kaw, o charakterystycznych regionalnych cechach. Okres zbiorów w Nikaragui przypada od marca do października. Owoce zbierane są ręcznie. Kawa przetwarzana jest głównie metodą „na mokro”, choć producenci czasami stosują też „naturalną” metodę obróbki.

Jest to niezwykle duże ziarno arabiki. Nazywana jest też "kawą słoniową", właśnie ze względu na jej wyjątkowo duży rozmiar. Kawę, którą oferujemy pochodzi z rejonu Nueva Segovia i rośnie na wysokości 1300 m. n.p.m.  Nikaragua to pod względem przyrodniczym idealne państwo kawowe. Kraj położony jest w Ameryce Środkowej, między Hondurasem i Kostaryką, w otoczeniu Oceanu Spokojnego i Morza Karaibskiego. Specyficzne usytuowanie kształtuje wilgotny i gorący klimat Nikaragui. Dodatkowo na terenie państwa nie brakuje pasm górskich i wulkanów, które urozmaicają krajobraz i tworzą doskonałe tło dla uprawy arabiki. Kawa przetwarzana jest metodą „na mokro”. Kawa kusi różnorodnymi nutami smakowymi i niepowtarzalnym aromatem. 

Wyczuwalny delikatny aromat: karmelu, czerwonej herbaty.
Smak wyrafinowany, czarnej porzeczki, kwiatowy, jabłka, zielonej herbaty i cytryny.
 

Body (cielistość) – 5/5
Kwasowość – 2/5
Aromat – 3/5

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024r.