Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Formosa Finest Oolong


Wybierz opakowanie 19,00 100g
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Formosa Finest Oolong

Tajwańska herbata półfermentowana, wyróżniająca się bogatym, intensywnym aromatem i subtelnymi detalami smakowymi. Jej niepowtarzalny charakter jest wynikiem specyficznego, wieloetapowego procesu obróbki. Tuż po zbiorze, liście tajwańskiej herbaty turkusowej wystawione są na bezpośrednie działanie słońca i wiatru. Po uprzednim wysuszeniu poddaje się je wstrząsaniu, które prowadzi do wykruszania się krawędzi i rozpoczęcia fazy utleniania. Proces fermentacji kończy wypalanie listków. Krótki okres utleniania sprawia, że Formosa Oolong Tea wspaniale łączy w sobie łagodność z głębią smaku. Oznaczenie „Finest” to gwarancja doskonałej jakości oferowanej herbaty.

Herbata turkusowa z Tajwanu to świetne źródło polifenoli i witamin A, E, C, które są niezastąpioną bronią w walce z wolnymi rodnikami. Formosa Finest Oolong Tea poprawia pracę układu pokarmowego, usprawnia przemianę materii i przyśpiesza utlenianie tłuszczów. Z jej dobroczynnych właściwości mogą więc skorzystać osoby w trakcie odchudzania. Herbata pozytywnie oddziałuje również na odporność i krążenie. Jej relaksujące działanie może też pomóc nam uporać się z codziennym stresem. 

Formosa Finest Oolong Tea to wyjątkowa kompozycja delikatnych kwiatowych nutek i soczystych owocowych akcentów, podkreślonych orzechowymi, drzewnymi i kasztanowymi tonami. Dopełnieniem złocistego naparu jest słodkawy, pozbawiony goryczki, posmak. Tajwańska turkusowa herbata czaruje jednak także mocnym, dojrzałym aromatem, w którym ukryte są brzoskwiniowe niuanse.

Formosa Finest Oolong Tea smakuje wyśmienicie o każdej porze dnia. Ze względu na niską zawartość kofeiny, warto cieszyć się jej smakiem podczas popołudniowego relaksu. Aby odkryć wszystkie jej walory, najlepiej podawać ją bez żadnych dodatków.

Sposób przygotowania:
Ilość herbaty: 1 łyżeczka na filiżankę
Temperatura wody: ok. 90-95 °C
Czas parzenia: 2-3 minuty
Można ją zaparzyć wielokrotnie (najlepiej do 3-5 razy).

Składniki: herbata Formosa Finest Oolong 100%

Kraj pochodzenia: Tajwan

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym miejscu i temperaturze poniżej 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024r.