Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Arabica Honduras Geisha


Rodzaj mielenia

Wybierz opakowanie 25,00 100g
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Arabica Honduras Geisha

Pasja i kawowe dziedzictwo przekazywane z pokolenia na pokolenie to główne komponenty arabiki Honduras Geisha. Wyjątkowa kawa jest efektem pracy 64 niewielkich plantatorów, skupionych w rodzinnej farmie Jerusalén. Tradycje uprawy arabiki w gospodarstwie sięgają aż 1794 roku. Od tamtej pory kolejne pokolenia dbają o zachowanie spuścizny przodków i utrzymanie najwyższej jakości wytwarzanej kawy. Plantatorzy bazują na holistycznym podejściu do pracy, które wiążę się ze stosowaniem nawozów organicznych i przyjaznych dla środowiska praktyk. Łączna powierzchnia plantacji Jerusalén wynosi około 35 ha.

Gospodarstwo Jerusalén położone jest w północno-zachodniej części Hondurasu, w departamencie Santa Bárbara. Plantacje arabiki znajdują się na górzystych obszarach gminy Trinidad, w miejscowościach El Guineal, El Carmen, Montecristo, Carretal i El Güijo. Tereny te wyróżniają się specyficznym tropikalnym mikroklimatem, który kształtuje wyśmienitą arabikę. Honduras Geisha uprawiana jest na wysokości powyżej 1450 m n.p.m., co pozwala zaliczyć ją do kategorii SHG i Premium. Plantatorzy z dużą starannością podchodzą do wszystkich etapów jej produkcji. Zbiór arabiki rozpoczyna się pod koniec grudnia i trwa aż do kwietnia. Honduras Geisha poddawana jest obróbce „na mokro”. Zebrane ręcznie dojrzałe wiśnie są najpierw przekazywane do miażdżenia w pulperach. Po oddzieleniu ziaren od miąższu rozpoczyna się proces fermentacji, który trwa 12-16 h. Następnie kawa jest myta i suszona w sposób naturalny, z udziałem słońca, na patio. Proces obróbki kończy usuwanie otoczki pergaminowej z powierzchni ziaren. Tak przygotowane ziarna są sortowane i pakowane w worki jutowe.

Honduras Geisha to idealna równowaga zniewalającej słodyczy i orzeźwiającej kwasowości. Kawa pełna jest łagodnych słodkich akcentów, które zanurzone są w czekoladowej bazie. Geisha z Hondurasu nie jest jednak także pozbawiona subtelnych, soczystych, cytrusowych nutek. Wspaniałe tło dla jej wszystkich niuansów smakowych tworzy zrównoważone body. Dopełnieniem wrażeń jest unoszący się nad arabiką delikatny, słodki aromat. Honduras Geisha to doskonale zbilansowana kawowa propozycja, dla każdego, kto ceni sobie czekoladową przyjemność.

Body (cielistość) – 4/5
Kwasowość – 3/5
Aromat – 2/5

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024r.