Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Arabica Micro-Lot Peru Santa Cruz Honey


Rodzaj mielenia

Wybierz opakowanie 16,50 100g
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Arabica Micro-Lot Peru Santa Cruz Honey

Arabica Peru Santa Cruz

Peruwiańskie kontrasty klimatyczne w połączeniu najlepszymi kawowymi praktykami dają początek niepowtarzalnej arabice, produkowanej w gospodarstwie Florence Vegy Hurtado. Należąca do rolniczki plantacja, o powierzchni około 5 ha, jest częścią spółdzielni Santa Cruz, zrzeszającej 136 członków. Stowarzyszenie szczególną wagę przywiązuje do jakości oferowanych produktów, czego dowodem są wyróżnienia na wielu prestiżowych imprezach kawowych.

Gospodarstwo Florence Vegy Hurtado znajduje się w malowniczej peruwiańskiej prowincji Chanchamayo, położonej w centralnej części kraju. Rejon ten słynie z pysznej kawy. Arabica Peru Santa Cruz rośnie na wysokości około 1550-1750 m n.p.m., w dolinie rzeki Tambo. W wyjątkowej okolicy andyjskie wpływy łączą się z tropikalnymi akcentami, tworząc unikalne środowisko dla kawowców. Peruwiańska kawa otoczona jest wysokimi drzewami, które osłaniają ją przed silnym słońcem i opóźniają dojrzewanie owoców. Niezbędne składniki czerpie natomiast z żyznego podłoża i pobliskiej rzeki. Arabica Peru Santa Cruz zbierana jest ręcznie. Na jej smak niebagatelny wpływ ma specjalna metoda obróbki, zwana miodową („honey”). Zgodnie z jej zasadami, po usunięciu wierzchniej warstwy owocu, ziarna częściowo okryte miąższem poddaje się suszeniu na słońcu. W trakcie tego procesu znajdują się one na tzw. łóżkach afrykańskich i są regularnie, starannie obracane. Suszenie kończy się, gdy ziarna osiągną wilgotność około 11-12%. Efektem obróbki „honey” jest pełna słodyczy i owocowych niuansów peruwiańska kawa.

Arabica Peru Santa Cruz to gwarancja delikatnego orzeźwienia i słodkiej przyjemności. Peruwiańska kawa zachwyca cytrusowym obliczem, które przebija się przez czekoladowo-orzechowe tło. W jej bogatym profilu smakowym odkryć można także nutki tropikalnych owoców. Kawowe spotkanie z Peru Santa Cruz pozwala długo cieszyć się cytrynowo-pomarańczową, delikatną kwasowością, czekoladowo-owocowym aromatem i aksamitnym body. Peruwiańską kawę warto wykorzystać do przygotowania doskonałego espresso.

Body (cielistość) – 4/5

Kwasowość – 3/5

Aromat – 4/5

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024r.