Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowe zwroty do 30 dni
Darmowa wysyłka od 100 zł

Assam FTGFOP1


Assam FTGFOP1

Assam FTGFOP1

Indyjska królowa wśród czarnych herbat, obdarzona głębokim, wyrafinowanym smakiem. Kolebką Assam jest północno-wschodnia prowincja Indii, od której pochodzi nazwa tej wyjątkowej herbaty. Obecnie istnieje tam około 900 dużych plantacji wytwarzających aromatyczny susz i nawet 100 000 niewielkich ogrodów herbacianych. Zbiory w Assam odbywają się dwa raz w roku – wiosną (pod koniec marca) i latem (w czerwcu lub lipcu). Rejon wyróżnia się specyficznym mikroklimatem, który silnie oddziałuje na uprawniane tam rośliny. Tropikalne temperatury, intensywne opady i wysoka wilgotność nadają indyjskiej herbacie nieprzeciętne walory smakowe. Assamska herbata oznaczona jako SFTGFOP1 (Special Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe) składa się przede wszystkim z delikatnych, młodych listków i złocistych wierzchołków pędów (tipsów). Wyróżnia się więc najwyższą jakością.

Assam FTGFOP1 jest szczególnie zasobna w garbniki, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i ściągające. Indyjska czarna herbata może skutecznie przyspieszyć metabolizm i wspomóc procesy trawienia. Regularnie przyjmowana pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

Herbata assamska wzbudza nieustanny zachwyt wszystkich koneserów. Jej wyrazistego, bogatego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. W bursztynowym naparze ukryte są nutki jęczmienia, miodu, toffi, karmelu, orzechów i przypraw. Wszystkie niuanse smakowe tworzą słodko-gorzką kompozycję, ozdobioną szczyptą pikanterii. Nad filiżanką herbaty Assam unosi się słodkawy aromat z owocowymi detalami. Jej degustacja kończy się mocnym akcentem.

Assam FTGFOP1 to klasyczna propozycja śniadaniowa. Intensywny napar doskonale pobudza i dodaje energii o poranku. Herbata assamska może stanowić także idealne uzupełnienie wszystkich obfitych posiłków. Wspaniale smakuje w wersji na słodko z dodatkiem cukru lub miodu. Warto spróbować jej również z odrobiną mleka lub śmietanki.

Sposób zaparzania:
Ilość herbaty: 1 łyżeczka na filiżankę
Temperatura wody: ok. 90-95°C
Czas parzenia: 3-5 min.

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021r.