Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowe zwroty do 30 dni
Darmowa wysyłka od 100 zł

Japoński zestaw do herbaty Matcha "Chiyo"


Japoński zestaw do herbaty Matcha "Chiyo"

Ekskluzywny zestaw do parzenia japońskiej herbaty Matcha jest idealny zarówno dla początkujących jak rozsmakowanych w tej herbacie zagorzałych jej fanów. Zestaw składa się z 3 elementów:

Bambusowej łyżeczki do nabierania herbaty zielonej Matcha wykonanej oczywiście z bambusa. Pozwala ona precyzyjnie nabrać potrzebną ilość matchy (ok. 3 g). Jest niezbędnym elementem japońskiego rytuału parzenia herbaty matchy.

Klasycznej ceramicznej miseczki do parzenia herbaty.

Pędzela - miotełki bambusowej do przygotowywania herbaty Matcha. Każdy produkt opakowany jest w plastikową tubę zabezpieczającą pędzel przed uszkodzeniem.

 

Ceremonia przygotowania herbaty Matcha odbywa się według ściśle określonego rytuału Chanoyu. Ma ona kilkusetletnią tradycję i wymaga wielu lat praktyki. Jednak codzienne przygotowanie okazuje się nie takie trudne do wykonania. Wystarczy płaską łyżeczkę (około 3 gramy) herbaty matcha wsypać do miseczki (chawan). Oczywiście najlepiej nadaje się do tego oryginalna łyżeczka wykonana z bambusa. Następnie należy herbatę zalać 150ml wody o temperaturze 70-80°C i ubijać bambusową miotełką (Chasen) minimum 30 sekund, aż do rozpuszczenia się proszku i uzyskania na powierzchni charakterystycznej pianki.

 

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021r.