Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Japoński zestaw do herbaty Matcha "Chiyo"


199,00 1 szt.
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Japoński zestaw do herbaty Matcha "Chiyo"

Ekskluzywny zestaw do parzenia japońskiej herbaty Matcha jest idealny zarówno dla początkujących jak rozsmakowanych w tej herbacie zagorzałych jej fanów.

Zestaw składa się z 3 elementów:

  1. Bambusowej łyżeczki do nabierania herbaty zielonej Matcha wykonanej oczywiście z bambusa. Pozwala ona precyzyjnie nabrać potrzebną ilość matchy (ok. 3 g). Jest niezbędnym elementem japońskiego rytuału parzenia herbaty matchy.

  2. Klasycznej ceramicznej miseczki do parzenia herbaty

  3. Pędzla - miotełki bambusowej do przygotowywania herbaty Matcha. Każdy produkt opakowany jest w plastikową tubę zabezpieczającą pędzel przed uszkodzeniem.

Ceremonia przygotowania herbaty Matcha odbywa się według ściśle określonego rytuału Chanoyu. Ma ona kilkusetletnią tradycję i wymaga wielu lat praktyki. Jednak codzienne przygotowanie okazuje się nie takie trudne do wykonania. Wystarczy płaską łyżeczkę (około 3 gramy) herbaty matcha wsypać do miseczki (chawan). Oczywiście najlepiej nadaje się do tego oryginalna łyżeczka wykonana z bambusa. Następnie należy herbatę zalać 150 ml wody o temperaturze 70-80 °C i ubijać bambusową miotełką (Chasen) minimum 30 sekund, aż do rozpuszczenia się proszku i uzyskania na powierzchni charakterystycznej pianki.

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024r.