menu
Kontakt
email: arkom@kawaiherbata.com
tel. (22) 371 46 37
tel. 502 858 007

Słonecznik płatki

Wybierz opakowanie:


Ilość:

14.00 zł 100g

Słonecznik płatki

Kwiaty słonecznika zawierają: olejek eteryczny, cholinę, betainę, barwniki karotenowe i flawonowe oraz sole mineralne. W medycynie ludowej napary i odwary z ich płatków stosowane były jako środek przeciwgorączkowy, przeciwkaszlowy i poprawiający pracę układu pokarmowego. Przemywano nimi stłuczenia, oparzenia i trudno gojące się rany. Podobne działanie wykazuje nalewka z kwiatów słonecznika. W przemyśle farmaceutycznym kwiaty słonecznika stosowane są jako składnik przy produkcji leków przeciwgorączkowych i przeciwmalarycznych.

Płatki słonecznika chętnie dodawane są do herbaty i nalewek  bo wzbogacają ich smak i właściwości zdrowotne. W wielu krajach m. in. w rejonie Morza Śródziemnego, a także w Chinach i Japonii, spożywanie kwiatów lub ich pąków jest bardzo popularne. W Polsce zwyczaj ten jest ostatnio coraz bardziej modny. Dodatek płatków słonecznika do sałatki, deseru, wypieków czy innej potrawy sprawia, że zamienia się ona w oryginalne, wykwintne danie. Stanowią ciekawy element smakowy i dekoracyjny, a przy tym są zdrowe i wzbogacają potrawę w sole mineralne.

Osoby z alergią i wrażliwe na nowe pokarmy powinny jedzenie kwiatów słonecznika zaczynać od niewielkich ilości, pojedynczych sztuk.

Kraj pochodzenia: Polska

 
Logowanie »
Rejestracja »
Rejestracja »
Brak produktów w koszyku