menu
Kontakt
email: arkom@kawaiherbata.com
tel. (22) 371 46 37
tel. 502 858 007

Nagietek

Wybierz opakowanie:


Ilość:

1.80 zł 100g

Nagietek

Nagietek lekarski (Calendula officinalis) dzięki zdolności wiązania toksycznych związków przemiany materii przyczynia się do wzmacniania sił obronnych ustroju, potrzebnych do zwalczania wielu chorób, także nowotworowych. Działa bakteriobójczo przeciwzapalne,przyspiesza proces ziarnowania i gojenia ran ,działa także przeciwskurczowo. Surowcem leczniczym są całe,wysuszone koszyczki kwiatowe lub częściej płatki wyskubane z koszyczka,czyli kwiat języczkowy. Nagietek  jest też szeroko stosowany w homeopatii w postaci maści i nalewek. Kwiaty nagietka zawierają: flawonoidy, karotenoidy, alkohole trójterpenowe, olejki eteryczne, kwasy organiczne (oleanowy, jabłkowy, salicylowy), żywice, śluzy, gorycze, fitoncydy, saponiny, witaminy: A, C i P, sole mineralne (dużo magnezu i manganu), garbniki i hormony.

Płatki nagietka chętnie dodawane są do herbaty i nalewek  bo wzbogacają ich smak i właściwości zdrowotne. W wielu krajach m. in. w rejonie Morza Śródziemnego, a także w Chinach i Japonii, spożywanie kwiatów lub ich pąków jest bardzo popularne. W Polsce zwyczaj ten jest ostatnio coraz bardziej modny. Dodatek płatków nagietka do sałatki, deseru, wypieków czy innej potrawy sprawia, że zamienia się ona w oryginalne, wykwintne danie. Stanowią ciekawy element smakowy i dekoracyjny, a przy tym są zdrowe i wzbogacają potrawę w sole mineralne.

Osoby z alergią i wrażliwe na nowe pokarmy powinny jedzenie kwiatów nagietka zaczynać od niewielkich ilości, pojedynczych sztuk.

Kraj pochodzenia: Polska

DOBRA RADA: 1 łyżkę płatków nagietka zalać szklanka wrzątku,zostawić pod przykryciem na 10 minut,odcedzić. Pić 2 razy dziennie po ½ szklanki naparu.

 
Logowanie »
Rejestracja »
Rejestracja »
Brak produktów w koszyku