Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Zaparzacze/sitka

Wielu z Nas codziennie rezygnuje z wypicia aromatycznej głębokiej w smaku herbaty. Najczęściej jest to spowodowane brakiem czasu i wygodą. Wybierając herbatę w torebkach, nie musimy również martwić się o to co zrobić z fusami. Dzisiaj pokażemy kilka przyrządów, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się pyszną herbatą. 

Sitko do zaparzania herbaty

Herbata liściasta, jest o wiele lepsza od tej ekspresowej, choć jest nieco kłopotliwa. Wiele osób oczywiście traktuje ją jak herbatę ekspresową, czyli wsypuje do kubka i zalewa wrzątkiem. Zdecydowanie odradzam taki sposób bo po pierwsze herbata parzona takim sposobem uwalnia szkodliwe substancje, a po drugie w zależności od gatunku, herbaty zielone i białe parzone dłużej niż 3-5 minut są nie do wypicia. Jednym z przyrządów do parzenia herbaty jest specjalne sitko. Takie sitka są głębsze, niż zwykłe sitka kuchenne, zmieścimy tam więcej listków. Bez problemu dopasujemy je do każdej filiżanki czy też kubka, a to dzięki temu, że mamy do wyboru przeróżne rozmiary. 

Sitko bambusowe do zaparzania

Kolejnym ze świetnych rozwiązań parzenia herbaty jest sitko bambusowe. Jak wiadomo coraz częściej sięgamy po naturalne rozwiązania, czy to w diecie, dekoracjach domowych czy przyrządów codziennego użytku, jak szczoteczka do zębów czy właśnie bambusowe sitko do zaparzania herbaty. Są to zaparzacze naturalne i ekologiczne, poza tym bardzo wytrzymałe, a co najważniejsze spełniają jak najbardziej swoja funkcję. Możesz zakupić je w różnym rozmiarze, z jedną lub dwiema rączkami.  

Zaparzacz do herbaty ze stali nierdzewnej

Ostatnią propozycją zaparzania herbaty jest zaparzacz ze stali nierdzewnej. Dzięki temu, że jest wykonany właśnie ze stali nierdzewnej, jest solidny, odporny na odbarwienia czy odkształcenia, ponadto jest odporny oczywiście na wysokie temperatury. Co ważne nie zmienia smaku zaparzanych napoi i jest łatwy w utrzymaniu czystości. Nada się do parzenia każdego rodzaju ziół i herbat.

czytaj więcej...
Akcesoria > Zaparzacze/sitka

Zaparzacz czajnik 41179

Zaparzacz ze stali nierdzewnej w kształcie czajniczka. Każdy produkt zabezpieczony jest przed...

Produkt chwilowo niedostępny
Akcesoria > Zaparzacze/sitka

Zaparzacz Flaming-41842

Zaparzacz wykonany jest ze stali nierdzewnej w kształcie kulki z modną różową...

Produkt chwilowo niedostępny
Akcesoria > Zaparzacze/sitka

Zaparzacz Renifer - 41850

Zaparzacz wykonany jest ze stali nierdzewnej w kształcie kulki ze świąteczną przywieszką...

Produkt chwilowo niedostępny
Akcesoria > Zaparzacze/sitka

Zaparzacz sitko kulka Ø 6,5 cm 41590

Zaparzacz ze stali nierdzewnej w kolorze złotym o średnicy 6,5 cm.

Produkt chwilowo niedostępny
KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023r.