Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowa wysyłka od 100 zł

Yerba Mate Amanda Seleccion Especial 500g


29,50 1 szt.
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Yerba Mate Amanda Seleccion Especial 500g

Klasyczna mate, produkowana z selekcjonowanych liści. Składa się z listków, patyczków i pyłu. Produkowana w Argentynie przez potomków polskich emigrantów. Smak wytrawny, dłużej utrzymujący się, niż w wersjach tradycyjnych.

YERBA MATE to nazwa naparu zbliżonego do herbaty, otrzymywanego z liści ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex Paraguarensis), który rośnie w Paragwaju, Urugwaju i północno-wschodniej Argentynie, jest także uprawiany w Brazylii, głównie w dorzeczu rzeki Parana.

Dobrze znana Indianom Guarani, ceniona przez nich głównie jako środek przeciwko zmęczeniu i łagodzący uczucie głodu, yerba mate dotarła do Europy w XVII wieku, dzięki misjonarzom jezuickim, którzy rozpropagowali ją jako alternatywę dla sprowadzanej z Azji herbaty.

Oni także nadali naparowi nazwę, która wywodzi się od słowa hierba (w starohiszpańskim pisane przez y jako yerba), oznaczającego zioło, oraz mati, czyli nazwy jakiej Indianie keczua używali na określenie naczynia do jej picia.

YERBA MATE zawiera aż 196 aktywnych komponentów, czyli więcej niż np. zielona herbata. Badania przeprowadzone w Instytucie Pasteura w Paryżu wykazały, że posiada niemal wszystkie witaminy niezbędne do podtrzymania życia. Ponadto jest bogata w karoten, magnez, potas, żelazo, wapń i wiele innych minerałów. Dzięki obecności mateiny, substancji chemicznej z grupy ksantyn, w przeciwieństwie do swej „siostry” kofeiny nie wywołuje uzależnień.

Opakowanie: 500g

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023r.