Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowe zwroty do 30 dni
Darmowa wysyłka od 100 zł

Słonecznik płatki


Słonecznik płatki

Kwiaty słonecznika zawierają: olejek eteryczny, cholinę, betainę, barwniki karotenowe i flawonowe oraz sole mineralne. W medycynie ludowej napary i odwary z ich płatków stosowane były jako środek przeciwgorączkowy, przeciwkaszlowy i poprawiający pracę układu pokarmowego. Przemywano nimi stłuczenia, oparzenia i trudno gojące się rany. Podobne działanie wykazuje nalewka z kwiatów słonecznika. W przemyśle farmaceutycznym kwiaty słonecznika stosowane są jako składnik przy produkcji leków przeciwgorączkowych i przeciwmalarycznych.

Płatki słonecznika chętnie dodawane są do herbaty i nalewek  bo wzbogacają ich smak i właściwości zdrowotne. W wielu krajach m. in. w rejonie Morza Śródziemnego, a także w Chinach i Japonii, spożywanie kwiatów lub ich pąków jest bardzo popularne. W Polsce zwyczaj ten jest ostatnio coraz bardziej modny. Dodatek płatków słonecznika do sałatki, deseru, wypieków czy innej potrawy sprawia, że zamienia się ona w oryginalne, wykwintne danie. Stanowią ciekawy element smakowy i dekoracyjny, a przy tym są zdrowe i wzbogacają potrawę w sole mineralne.

Osoby z alergią i wrażliwe na nowe pokarmy powinny jedzenie kwiatów słonecznika zaczynać od niewielkich ilości, pojedynczych sztuk.

Skład:  płatki kwiatu słonecznika 100%.

Kraj pochodzenia: Polska.

Alergeny: produkt może zawierać śladowe ilości glutenu, sezamu, gorczycy, SO2, soi, orzechów arachidowych oraz innych orzechów.

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym miejscu i temperaturze poniżej 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021r.