menu
Kontakt
email: arkom@kawaiherbata.com
tel. (22) 371 46 37
tel. 502 858 007

Arabica Nikaragua SHG EP

Wybierz opakowanie:


Ilość:

8.50 zł 100g

Arabica Nikaragua SHG EP

Smak nikaraguańskiej kawy jest charakterystyczny dla Ameryki Środkowej (zwłaszcza Kostaryki, Salwadoru i Gwatemali). Wyróżnia ją łagodniejsza kwasowość.

Nikaragua ma dobre położenie i warunki klimatyczne potrzebne do uprawy kawy. Jednak niestabilność polityczna i gospodarcza oraz huragany spowodowały rozbicie upraw na małe poletka. Większość kawowców uprawiana jest organicznie, ale ze względu na brak infrastruktury i funduszy rzadko jest certyfikowana.

Nikaragua jest producentem kaw o różnorodnych odmianach. Cieszy się zainteresowaniem wielu producentów, którzy widzą tu duży potencjał w zakresie rozwoju jakościowych odmian i eksperymentalnego przetwarzania.

Oznaczenie SHB – czyli Strictly Hard Beans (wyłącznie twarde ziarna) zarezerwowane jest wyłącznie dla kaw wysokogórskich uprawianych powyżej 1500 m.n.p.m. Ich charakterystyczną i cenioną cechą jest odporność na wysoką temperaturę. Dzięki temu podczas procesu palenia o wiele lepiej zachowują swoje charakterystyczne nuty smakowe, aniżeli ziarna uprawiane na niższych terenach. Wysokogórskie warunki klimatyczne sprawiają, że kawa SHB dojrzewa powoli, a jej smak jest bardziej intensywny i zdecydowany.

Klasyfikacja EP (European Preparation) oznacza ziarna najwyższej jakości, gdyż są dodatkowo sortowane i spełniają wymogi Unii Europejskiej.

Kawa Nikaragua SHG EP charakteryzuje gładkie body, łagodna kwasowość i złożony profil smakowy. Zrównoważona słodycz karmelu i papai balansuje ton gorzkiej czekolady, a orzechowy bukiet akcentuje nuty wanilii.

Kraj pochodzenia: Nikaragua
Region: Matagalpa, Segovia, Jinotega
Odmiana kawy: arabica, Bourbon, Caturra, Typica
Wysokość plantacji: 1100-1600 n.p.m.
Rodzaj zbiorów: ręczny
Proces obróbki ziarna: mokry, naturalny (suszona na słońcu)
Termin zbiorów: październik – marzec

Body: gładkie, zrównoważone
Kwasowość: łagodna
Smak: bogaty, ale subtelny z nutami czekolady, papai, orzechów, wanilii
Aromat: karmel, czekolada, owoce tropikalne

Kawa zielona Nikaragua SHG EP dostępna jest w ziarnach (brak możliwości zmielenia).

 
Logowanie »
Rejestracja »
Rejestracja »
Brak produktów w koszyku