menu
Kontakt
email: arkom@kawaiherbata.com
tel. (22) 371 46 37
tel. 502 858 007

Arabica Panama

Rodzaj mielenia:


Wybierz opakowanie:


Ilość:

15.00 zł 100g

Arabica Panama

Panamska kawa zachwyca niską kwasowością i łagodnym, zrównoważonym smakiem. Jej napar uwodzi kobiety i budzi je do życia. Koneserzy wyczuwają w niej nuty puddingu z owocami jagodowymi, czekoladowych ciastek i migdałów w karmelu. Prawdziwy rarytas i wspaniały pomysł na oryginalny prezent.

Panama posiada wspaniałe warunki do uprawy kawy wysokiej jakości. Bogata w składniki mineralne, wulkaniczna gleba, obfite opady, sprzyjający mikroklimat i wysokie położenie plantacji tworzą idealne warunki do produkcji najlepszych ziaren. 

Najważniejsze regiony upraw kawy to Chirqui i Boquete, które położone są w pobliżu wulkanu Baru. Wznosi się on na wysokość 3475 m n.p.m. i jest najwyższym punktem Panamy. Kraj ten leży w Ameryce Środkowej nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym oraz graniczy z Kolumbią i Kostaryką - państwami które słyną z upraw wysokogatunkowej kawy.

Kawa panamska zyskała w ostatnim czasie doskonałą opinię na rynku kaw specjalnych m.in. dzięki utworzeniu Panamskiego Stowarzyszenia Kaw Specjalnych (SCAP), które organizuje corocznie konkurs na najlepszą kawę z Panamy. Ta prestiżowa rywalizacja nie tylko jest reklamą najsmaczniejszych ziaren, które cieszą się dużym zainteresowaniem i renomą koneserów kaw na całym świecie, ale motywuje też plantatorów do starannej produkcji. Ich poświęcenie i troskliwość przy uprawie kawowców przyczyniają się do uzyskania ziaren o najbogatszych i najgłębszych smakach w całej Panamie.

Kawa panamska to rzadki rarytas na rynku kaw. Uprawia się tu jedynie około 50 000 worków rocznie (np. w Brazyli 50 000 000), co czyni ją kawą szczególnie cenioną i poszukiwaną.

Kraj pochodzenia: Panama
Region: Chirqui, Boquete
Odmiana kawy: arabica; caturra, catuai
Wysokość plantacji: 1400-1600 m n.p.m.
Proces obróbki ziarna: mokry
Termin zbiorów: październik – marzec

 
Logowanie »
Rejestracja »
Rejestracja »
Brak produktów w koszyku