menu
Kontakt
email: arkom@kawaiherbata.com
tel. (22) 371 46 37
tel. 502 858 007
Promocje

Arabica Micro Lots Kostaryka Finca El Rosario

Rodzaj mielenia:


Wybierz opakowanie:


Ilość:

17.00 zł 100g

Arabica Micro Lots Kostaryka Finca El Rosario

  El Rosario to mała kostarykańska plantacja położona na wysokości około 1600 m.n.p.m., w rejonie Tarrazu, znanego z produkcji wyśmienitej kawy. Uprawy kawy otaczane są tutaj niezwykłą troską i opieką, a ziarna są specjalnie selekcjonowane. Żyzna, wulkaniczna gleba zapewnia idealne warunki wzrostu wysokiej jakości kawy, która wyróżnia się niską kwasowością i zrównoważonym, łagodnym smakiem. Umiarkowany klimat z gorącymi dniami i chłodnymi nocami sprawia, że ziarna dojrzewają wolniej, co według koneserów sprzyja większej koncentracji ich smaku.

  Młyn do kawy używany na plantacji „El Rosario” to lokalny, mały mikro-młyn o nazwie „La Cabana”. Plantację krzewów kawowca założył 50 lat temu "dziadek" pan Moises Meza, który świetnie znał się na ich uprawie. Nie przepuszczał wtedy, że jego ziarna kawy będą wkrótce uznawane za bardzo dobre i eksportowane na międzynarodowe rynki. W 2007 roku jego dzieci: pan Javier i pani Gabriela uruchomili mikro-młyn wewnątrz gospodarstwa. Cały proces uprawy i przetwórstwa kawy jest w 100%  eko-przyjazny. Krzewy kawowca hoduje się w cieniu drzew. Dzięki temu ziarna rozwijają się wolniej, mają intensywny smak i większą zawartość naturalnych cukrów. Ze względu na bardzo urodzajną ziemię uprawy nie są wspomagane nawozami i pestycydami. Kawa jest zbierana i sortowana ręcznie, co ma duży wpływ na jednolitość i jakość zebranych owoców. Specjalne proces naturalnego suszenia nazywany „miodowym”, podczas którego, na specjalnych suszarkach, owoce kawy są przesuwane co 10 minut w ciągu całego tygodnia, pozwala uzyskać kawę o wyjątkowym smaku.

  Jakość ziaren (SHB EP) i jej odmiana ( arabica Caturra, Red Catuai) uważane są za najlepsze kawy z Kostaryki, a jedne z najsmaczniejszych na świecie. Kawa Micro Lots Kostaryka Finca El Rosario nie bez powodu uważana jest za wyjątkową. Ma dobrą cielistość, zbalansowany smak o zrównoważonej kwasowości z nutami mlecznej czekolady, wiśni i melasy.

  Co oznacza termin "Micro Lots"?
Jest to tzw. "mikropartia" - kawa wybrana i zarezerwowana dla ekskluzywnych gatunków, łącząca niepowtarzalny smak i historię dzięki ręcznej obróbce ziarna na każdym etapie jego przygotowania. Uprawy kawy otaczane są tutaj niezwykłą troską i opieką, a ziarna są specjalnie selekcjonowane. Jest to kawa unikatowa, limitowana i nie da się jej powtórzyć podczas kolejnych zbiorów. Dlatego staje się niezwykle cennym i pożądanym produktem na dla koneserów kawy.

Kraj pochodzenia: Kostaryka
Region: Tarrazu.
Plantacja: El Rosario
Odmiana kawy: arabica Caturra, Red Catuai
Wysokość plantacji: 1600 m n.p.m.
Rodzaj zbiorów: ręczny
Proces obróbki ziarna: suchy, naturalny miodowy
Jakość ziaren: SHB EP
Termin zbiorów: październik – marzec

 
Logowanie »
Rejestracja »
Rejestracja »
Brak produktów w koszyku