menu
Kontakt
email: arkom@kawaiherbata.com
tel. (22) 371 46 37
tel. 502 858 007

Arabica Galapagos

Rodzaj mielenia:


Wybierz opakowanie:


Ilość:

27.00 zł 100g

Arabica Galapagos

Kawa Galapagos to jedna z najbardziej naturalnych i egzotycznych arabik na świecie. Uprawiana jest na bogatych wulkanicznych glebach, gdzie stosowanie środków chemicznych jest zabronione w każdym miejscu na archipelagu. Z tego powodu kawa produkowana w Galapagos jest unikalna w swojej produkcji. Historia kawy Galapagos zaczyna się w roku 1869 gdy grupa francuskich odkrywców i miłośników kawy posadziła pierwsze drzewa kawowca na Wyspach Galapagos, gdzie rozkwitała w czystym klimacie. Ziarna kawy Galapagos dojrzewają w cieniu innych drzew (awokado, guawa i pomarańcze) - to tworzy atmosferę sprzyjającą dla jej rozwoju, a odpady organiczne tych drzew wzbogacają glebę. Drzewo kawowca kwitnie dwa razy w roku w okresie luty-marzec i listopad-grudzień.

Rolnictwo ekologiczne jest ważnym źródłem dochodów dla mieszkańców Wyspy Galapagos zwłaszcza w miarę wyczerpywania rybołówstwa. Uprawy organiczne pomagają zmniejszyć zapotrzebowanie na import żywności, co minimalizuje w ten sposób wprowadzenie gatunków inwazyjnych.
Wypróbuj tę wspaniałą, zrównoważoną kawę z intrygującym zapachem pochodzącym z najbardziej egzotycznego miejsca na Ziemi.

Charakterystyka kawy Galapagos:

  • Smak: delikatny, ale zbilansowany, pełny
  • Kwasowość: niska
  • Aromat: intensywny, ale nie ostry
 
Logowanie »
Rejestracja »
Rejestracja »
Brak produktów w koszyku