menu
Kontakt
email: arkom@kawaiherbata.com
tel. (22) 371 46 37
tel. 502 858 007

Arabica Kuba

Rodzaj mielenia:


Wybierz opakowanie:


Ilość:

12.00 zł 100g

Arabica Kuba

   Kuba położona jest w tak zwanym "pasie kawowym" i posiada wspaniałe warunki do uprawy kawy. Urodzajna gleba, sprzyjający mikroklimat, charakterystyczny dla wysp otoczonych Morzem Karaibskim oraz plantacje położne na zboczach wokół łańcucha górskiego Sierra Maestra - tworzą idealne warunki do uprawy najlepszych ziaren kawy. 

   Kubańskie góry oferują doskonałe połączenie i równowagę: temperatury, nasłonecznienia i wilgotności, które preferowane są przez arabicę. Bogata w składniki odżywcze, czerwono-brązowa gleba próchnicza nie wymaga stosowania nawozów sztucznych. Plantacje kawy położone są w cieniu drzew, których liście dostarczają składników na kompost. Las chroni rośliny przed ostrym słońcem i wiatrem znad Morza Karaibskiego, dzięki czemu arabica dojrzewa wolniej, uzyskując lepsze właściwości smakowe. Dojrzałe owoce kawy zbierane są ręcznie, a następnie przez muły transportowane do miejsc suszenia.

    Kawa kubańska charakteryzuje się wyrazistym smakiem i aromatem, którzy niektórzy porównują do cygar. Niska kwasowość i zrównoważony charakter z nutą gorzkiego kakao wyróżnia ją od klasycznych naparów i stawiają w czołówce w rankingach. Kubańska kawa porównywana jest przez koneserów do Blue Mountain z Jamajki, która ma podobne położenie geograficzne i warunki klimatyczne. Polecana zwłaszcza jako espresso lub mokka.

    Kawa kubańska dobrze znosi mocne palenie, które jest charakterystyczne dla mieszkańców tego kraju. Kubańczycy kochają swoją kawę, a ich miłość można porównać do tej jaka łączy Brytyjczyków z herbatą. To uczucie, przywiązanie, cierpliwość i szacunek do niej można poczuć w każdym kubańskim domu. Mamy nadzieję, że każdy zwolennik kubańskiej kawy arabica poczuje je równie mocno.

Kraj pochodzenia: Kuba

Region: Sierra Maestra

Odmiana kawy: arabica                                  

Wysokość plantacji: 600-1800 m n.p.m

Rodzaj zbiorów: ręczny

Proces obróbki ziarna: mokry

Termin zbiorów: wrzesień – styczeń 

 
Logowanie »
Rejestracja »
Rejestracja »
Brak produktów w koszyku