Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowe zwroty do 30 dni
Darmowa wysyłka od 100 zł

Bancha Japan Organic


Bancha Japan Organic

Japan Bancha Organic

 Klasyka wśród japońskich zielonych herbat, zachwycająca subtelnym roślinnym obliczem. Japan Bancha Organic to herbata pochodząca z upraw ekologicznych, pozyskiwana z tych samych obszarów i krzewów co Sencha. Do jej produkcji wykorzystuje się jednak listki zerwane z niższych pędów lub zebrane w sezonie letnim oraz jesiennym. Wyróżniają się one pokaźnymi rozmiarami, dużą twardością, grubością i wyraźnie żyłkowatą strukturą. W Japonii Bancha zajmuje drugie miejsce pod względem popularności wśród zielonych herbat i stanowi około 10% ogólnej produkcji. Powszechnie uznawana jest za doskonałą herbacianą propozycję na co dzień.

 Ze względu na późny okres zbiorów, Japan Bancha Organic wyróżnia się niską zawartością kofeiny i garbników. Świetnie nadaje się więc dla dzieci, seniorów i osób, które nie mogą pić silnie pobudzających napojów. Jej alkaliczny odczyn sprawia ponadto, że może pomóc przywrócić równowagę kwasowo-zasadową organizmu, poprawić funkcjonowanie przewodu pokarmowego i usprawnić metabolizm. Japońska zielona herbata jest również wyjątkowo bogata w pierwiastki śladowe. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku niedoborów żelaza lub podwyższonego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Warto skorzystać też z dobroczynnych właściwości zawartych w niej przeciwutleniaczy, które opóźniają procesy starzenia i redukują ryzyko nowotworów.

 Japan Bancha Organic pozwoli każdemu na dobre rozsmakować się w zielonej herbacie. Jej delikatna słodycz tworzy idealne tło dla trawiastych, ziołowych i morskich akcentów. Zielonożółty napar osnuty jest orzeźwiającym roślinnym aromatem.

 Japońska Bancha stanowi wspaniałe dopełnienie wszystkich codziennych posiłków. Jej relaksujące i wyciszające działanie można z powodzeniem wykorzystać podczas wieczornego odpoczynku. Podawana na zimno ujawni z kolei swój energetyzujący charakter. Warto spróbować jej z dodatkiem miodu, mięty lub imbiru.

Sposób zaparzania:
Ilość herbaty: 1 łyżeczka na filiżankę
Temperatura wody: ok. 75-80°C
Czas parzenia: 2-4 min.
Można ją zaparzać 3 razy, przy 2 i 3 razie wydłużyć czas parzenia.

Kraj pochodzenia: Japonia

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021r.