Facebook pixel
Infolinia: (22) 111 50 10
Darmowe zwroty do 30 dni
Darmowa wysyłka od 100 zł

Kokeicha Japan z ryżem


Wybierz opakowanie 9,60 100g
Ilość:
+ -
Produkt chwilowo niedostępny

Kokeicha Japan z ryżem

Kokeicha to japońska herbata zielona, której smak zachwyci koneserów herbat zielonych spragnionych nowych doznań. Proces jej produkcji długo owiany był tajemnica, gdyż skrywa unikalną metodę przetwarzania listków. Herbata rzadko dostępna i posiadająca oryginalny smak.

Młode herbaciane listki już podczas zbiorów poddawane są selekcji jakościowej. Potem obrywa się z nich ogonki i żyłki, tak aby pozostały tylko delikatne części listków. Otrzymane w ten sposób kawałki herbaty poddaje się specjalnemu procesowi i skręca, nadając charakterystyczny wygląd igiełek, które maja zróżnicowaną długość: od kilku do 20 mm. Następnie do suszu dodawany jest prażony ryż. Napar takiej herbaty chętnie podawany jest do sushi. 

Herbata Kokeicha Japan Green  polecana jest zwłaszcza do posiłków, bo korzystnie oddziałuje na procesy trawienne. Jest też źródłem naturalnych antyutleniaczy i działa wspomagająco w obniżaniu złego cholesterolu. Napar tej herbaty ma wyrazisty, choć delikatny smak z lekką nutą cierpkości, subtelny aromat i klarowny, jasnozielony kolor. Smak ryżu jest subtelnie wyczuwalny, co wyróżnia ją od innych herbat tego typu.

 

Sposób zaparzania:
Ilość herbaty: 1 łyżeczka na filiżankę
Temperatura wody: ok. 70-80°C
Czas parzenia: ok. 3 min.
Można ją zaparzać 3 razy, przy 2 i 3 razie wydłużyć czas parzenia.

Skład: herbata zielona Kokeicha Japan z ryżem 100%.

Kraj pochodzenia: Japonia.

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym miejscu i temperaturze poniżej 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

KawaiHerbata.com Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022r.