menu
Kontakt
email: arkom@kawaiherbata.com
tel. (22) 371 46 37
tel. 502 858 007

Herbata czarna Darjeeling FTGFOP1 - 50 g Organic

Ilość:

12.00 zł 1 op.

Herbata czarna Darjeeling FTGFOP1 - 50 g Organic

   Pochodzi z ekologicznej plantacji Happy Valley znajdującej się około 3 km od miasta Darjeeling, które leży w północno-wschodnich Indiach u stóp Himalajów. Organic Darjeeling FTGFOP1 plasuje się wśród najszlachetniejszych czarnych herbat na rynku. Uprawiana od kwietnia do listopada na wysokości do 2750 m n.p.m. na 111 hektarach. Wysokiej jakości uprawy herbaty otrzymywane są dzięki odpowiedniej glebie i specyficznym warunkom klimatycznym w tym zmianom temperatury, na które narażone są rośliny (tzn. niskie temperatury w nocy i intensywne nasłonecznienie w ciągu dnia). Wszystko to skutkuje, że otrzymywany zbiór ma bardzo charakterystyczny aromat, a jej smak uznawany jest przez koneserów za jeden z najlepszych na świecie.

   Organic Darjeeling FTGFOP1 to certyfikowana, organiczna herbata uprawiana bez użycia sztucznych nawozów. Nie jest genetycznie modyfikowana, a jej uprawy bio dbają o środowisko naturalne. Oznaczenie literowe tej herbaty skrótem FTGFOP1 (Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe) świadczy o jej bardzo wysokiej jakości. Powstała z pączka i pierwszego pędu. Posiada całe, młode i delikatne listki, które zostały starannie wyselekcjonowane oraz „złote tipsy”, czyli koniuszki młodych pączków.

   Daje napar o bursztynowym kolorze i głębokim aromacie. Smak gotowego napoju jest wyrazisty i intensywny. Najczęściej pity bez dodatku mleka.

Sposób zaparzania:

Ilość herbaty: ok. 1 łyżeczka na filiżankę

Temperatura wody: ok. 95°C

Czas parzenia: 4-5 min.

Skład: 100% herbaty czarnej organicznej

Kraj pochodzenia: Indie

Atrybuty herbaty: Certyfikat Organiczny.

 

UWAGA!!! PROMOCJA DO WYCZERPANIA ZAPASÓW!!!

 
Logowanie »
Rejestracja »
Rejestracja »
Brak produktów w koszyku